fbpx StRuNa i IKONA 2017 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

StRuNa i IKONA 2017

Baner Ikony 2017Ogólnopolski konkurs projektów naukowych StRuNa, w którym w ostatnich latach startowały również koła naukowe z Uniwersytetu Gdańskiego, ma od tego roku zmienioną formułę, prestiżową oprawę i nowych sponsorów, dzięki czemu znalazł się wśród najważniejszych cyklicznych wydarzeń adresowanych do młodych naukowców.

Do 18 października, do godziny 18:00 można przesyłać zgłoszenia do siódmej edycji konkursu, w którym nagradzane są projekty i działania zrealizowane w całości lub w istotnej części między 1 października 2016 roku a 30 września 2017 r.

Do każdej z pięciu kategorii konkursowych (Projekt Roku, Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Koło Naukowe Roku i Opiekun Naukowy Roku) należy aplikować poprzez formularze dostępne na stronie http://struna.edu.pl/najlepsze-w-2017.html.

Autorzy 40 najlepszych zgłoszeń zostaną zaproszeni na finały konkursu, które odbędą się 18 listopada br. w Warszawie podczas kongresu IKONA2017. Gala wręczenia nagród odbędzie się 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na laureatów czekają statuetki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz upominki od organizatorów i partnerów konkursu.

1. Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2017

W dniach 17 – 19 listopada 2017 r. w Warszawie odbędzie się pierwszy ogólnopolski kongres adresowany do młodych naukowców (najzdolniejszych studentów i doktorantów realizujących projekty naukowe oraz do ich opiekunów naukowych).

Częściami składowymi kongresu będą m.in. warsztaty, spotkania tematyczne i branżowe, szkolenia dla członków kół naukowych i ich opiekunów, prezentacja założeń Konstytucji dla Nauki z punktu widzenia młodych naukowców (z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina) oraz finał konkursu na najlepsze projekty naukowe. Po kongresie ukaże się publikacja „StRuNa. Rocznik ruchu naukowego”.

IKONA2017 będzie miejscem wymiany kontaktów i nawiązywania współpracy w celu realizacji projektów angażujących studentów wielu uczelni oraz studiujących różne dziedziny nauki. Część szkoleniowa kongresu będzie podzielona na trzy ścieżki tematyczne (pozyskiwanie środków na realizację projektów naukowych, zarządzanie organizacją i projektami naukowymi, profesjonalna prezentacja wyników działalności naukowej).

Opłata za udział w kongresie wynosi 246 PLN/osoba. Zapewnia pełnoprawny udział we wszystkich wydarzeniach kongresu (w tym: wykłady, szkolenia, wystawy i gala finałowa na Zamku Królewskim). Organizatorzy i sponsorzy pokrywają koszty materiałów (szkoleniowych, kongresowych i pokongresowych), wyżywienia, programu kulturalnego oraz stu noclegów ze śniadaniami dla osób zamiejscowych.

Rejestracji uczestników kongresu IKONA2017 odbywa się poprzez stronę: http://ikona.edu.pl/rejestracja/.

czwartek, 12 października 2017 roku, 9:43