fbpx Badanie molestowania | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Badanie molestowania

Kobieta z pochyloną głową Photo by Volkan Olmez on UnsplashRzecznik Praw Obywatelskich zaprasza do udziału w badaniu "Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych". Zgodę na przeprowadzenie tego badania na Uniwersytecie Gdańskim wyraziła Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. Anna Machnikowska, prof. nadzw.

Zapraszamy do udziału w badaniu "Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych" prowadzonego na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich. Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) - zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymiany studenckiej. Badanie jest anonimowe.

Aby wziąć udział w badaniu, proszę kliknąć w link: http://badania.pbs.pl/studenci.pg

Badanie bazuje na definicjach z obowiązujących dyrektyw unijnych i ustawy równościowej: Molestowanie seksualne to każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym wobec osoby fizycznej lub odnoszące się do płci, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności tej osoby, w szczególności przez stworzenie wobec niej zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery; na zachowanie to mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy (Ustawa z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania).

Photo by Volkan Olmez on Unsplash

piątek, 13 października 2017 roku, 12:26