fbpx Samookaleczenie - seminarium dla nauczycieli | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Samookaleczenie - seminarium dla nauczycieli

Pomarańcza przebita nożem Photo by Rubén Bagüés on UnsplashSeminarium dla nauczycieli i pedagogów pt. Samookaleczenia jako przykład zachowań autodetruktywnych odbędzie się 18 października 2017 w godz. 16:00-19:00 w Europejskim Centrum Solidarności (pl.Solidarności 1, 80-863 Gdańsk). Prowadzący: lek. Łukasz Szostakiewicz, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Fundacja Wspierania Rodzin „Przystań”.

W ramach projektu #oznaczeni odbędzie się cykl comiesięcznych seminariów dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą oraz współpracy z rodzicami. Organizatorzy zachęcają nauczycieli, pedagogów, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach. Udział w seminarium zostanie potwierdzony zaświadczeniem o uczestnictwie. Udział w seminarium jest nieodpłatny.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie:

- Czym są zachowania autodestruktywne?

- Samookaleczenia jako przykład zachowań autodestruktywnych

- Czego możemy się spodziewać po osobach zachowujących się autodestruktywnie

- Jak reagować na takie zachowania?

- Sposoby leczenia zachowań autodestruktywnych

Łukasz Szostakiewicz jest lekarzem przed egzaminem specjalizacyjnym z psychiatrii. Pracował w wielu jednostkach zajmujących się zdrowiem psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktualnie pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii oraz Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prowadzi psychoterapię w fundacji. Ukończył szkolenie z zakresu terapii par, szkolenie z zakresu terapii rodzin oraz całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii. Od 4 lat jest słuchaczem kursu literatura i psychoanaliza prowadzonym w Instytucie Badań nad Literaturą Polskiej Akademii Nauk. Zainteresowania naukowe skupia wokół zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kulturowych nawiązań do zdrowia psychicznego. Jest autorem wielu publikacji z tego zakresu.

Photo by Rubén Bagüés on Unsplash

piątek, 13 października 2017 roku, 15:51