fbpx Ocena A+ dla MWB – wyniki parametryzacji MNiSW | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ocena A+ dla MWB – wyniki parametryzacji MNiSW

Lista ocen Fot. FreeimagesKomitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych. Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskał najwyższą możliwą ocenę A+, co oznacza, że jest jednostką wyróżniającą się jakością prowadzonych badań lub prac rozwojowych.

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 993 jednostek naukowych. Na niemal 1000 ocenionych jednostek tylko 47 uzyskało najwyższą ocenę A+ Wśród nich znalazł się Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed.

Jak zaznaczają władze wyróżnionego Wydziału, taka ocena nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie pracowników, doktorantów i studentów MWB – ogrom grantów realizowanych na Wydziale, wysoko oceniane publikacje, międzynarodowa współpraca, to wszystko wpłynęło na tę niezwykle wysoką ocenę (https://biotech.ug.edu.pl/media/aktualnosci/69978/ocena_a_dla_mwb_-_wyniki_parametryzacji_mnisw)

Wśród 11 wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego 1 ma najwyższą możliwą ocenę A+ (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed), 5 wydziałów uzyskało ocenę A i 5 ocenę B.

Ocena wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego:

1. Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i GUMed A+
  2. Uniwersytet Gdański; Wydział Chemii A
  3. Uniwersytet Gdański; Wydział Historyczny A
  4. Uniwersytet Gdański; Wydział Nauk Społecznych A
  5. Uniwersytet Gdański; Wydział Oceanografii i Geografii A
  6. Uniwersytet Gdański; Wydział Prawa i Administracji A
  7. Uniwersytet Gdański; Wydział Biologii B
  8. Uniwersytet Gdański; Wydział Ekonomiczny B
  9. Uniwersytet Gdański; Wydział Filologiczny B
  10. Uniwersytet Gdański; Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki B
  11. Uniwersytet Gdański; Wydział Zarządzania B

Z oceny Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych wynika, że  zwiększa się liczba uczelni wiodących lub bardzo dobrych:

• wzrosła liczba jednostek naukowych kategorii A+ (z 36 do 47),
  • wzrosła liczba jednostek naukowych kategorii A (z 308 do 332),
  • zmniejszyła się liczba jednostek kategorii B (z 541 do 467),
  • wzrosła liczba jednostek kategorii C (z 77 do 147).

W ocenie brano pod uwagę cztery podstawowe kryteria:

• osiągnięcia naukowe i twórcze,
  • potencjał naukowy,
  • praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej,
  • pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej.

Jak podkreśla Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego to pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.

Lista ocenionych jednostek:

Informacja MNiSW: