fbpx Sekcja szermiercza zaprasza | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sekcja szermiercza zaprasza

FloretyWraz z nowym rokiem akademickim AZS UG proponuje nową, ciekawą propozycję zajęć sportowych. Z początkiem listopada planowane są pierwsze treningi sekcji szermierczej.

Ta pasjonująca dyscyplina jest rozgrywana już od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896 r. Oferta AZS UG przeznaczona jest dla wszystkich studentów UG. Nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia w fechtunku, wystarczy chęć i ogólna sprawność fizyczna oraz… legitymacja AZS. Zajęcia będą się odbywały 1 lub 2 razy w tygodniu (w zależności od ilości zgłoszeń) we wtorek i czwartek w godz. 18.00 - 20.00 w pobliskiej Gdańskiej Szkole Floretu ul. VII Dwór 7, Gdańsk Oliwa.

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada (wtorek).

Roczny program zajęć obejmuje:

– zapoznanie się z przepisami i sprzętem: ubranie, plastron, maska, floret, rękawica, – nauka techniki – nauka przepisów walki – ćwiczenia w parach i indywidualne – walki ćwiczebne turniejowe.

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, olimpijczycy i fechmistrzowie.

Uwaga sekcja ma charakter rekreacyjny i nie zwalnia z obowiązkowych zajęć Wychowania Fizycznego.

Przyjdź na pierwsze zajęcia i rozpocznij przygodę z szermierką! Zajęcia są bezpłatne (przewidywana jest składka sprzętowa 1xrok), wymagane jest posiadanie legitymacji AZS.

środa, 25 października 2017 roku, 13:00