fbpx Socjologiczna sesja naukowa | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Socjologiczna sesja naukowa

Konferencja Photo by Teemu Paananen on UnsplashDoktoranci socjologii Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na sesję naukową doktorantów 8 listopada o godz. 16.00 w sali D302 Wydziału Nauk Społecznych – ul. Bażyńskiego 4. Doktoranci będą przedstawiali swoje projekty naukowe i bardzo liczą na uwagi i wskazówki ze strony całej społeczności akademickiej.

Każdy z referatów trwać będzie ok. 20 minut i będzie mu towarzyszył koreferat jednego z młodszych pracowników naukowych Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa zajmującego się pokrewną tematyką. W programie przewidziano następujące wystąpienia:

1. Natalia Latosińska - Między nauką a paranauką - problem demarkacji w świetle Ludwika Flecka koncepcji stylów myślowych,

2. Piotr Zbieranek - Empiryczny model procesu formułowania i realizacji polityk publicznych w zakresie kultury,

3. Juliusz Grabowski - Moda jako nośnik idei wolności dla polskiego oraz amerykańskiego pokolenia Y i pokolenia Z,

4. Marta Kokoszczyńska - Tabloidyzacja obrazu Kościoła w polskiej prasie opinii u progu XX w. Motywy kierujące społecznością dziennikarską,

5. Dariusz Olejniczak - Kapitał społeczny w sytuacji migracyjnej (przypadek repatriantów z Kazachstanu).

Michał Kaczmarczyk

Photo by Teemu Paananen on Unsplash