fbpx XXANAXX wystąpi w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

XXANAXX wystąpi w Gdańsku

XXANAXX w GdańskuW przerwie między pracami nad nową muzyką XXANAXX wyrusza w jesienną trasę koncertową, podczas której zespół odwiedzi 8 największych polskich miast w tym Gdańsk. 12 listopada w Starym Maneżu będziemy mogli bawić się przy muzyce tych młodych artystów.

Xxanaxx to polski duet muzyczny, którego nazwa pochodzi od leku psychotropowego xanax o właściwościach uspokajających. Członkowie zespołu, Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski (muzyka, teksty), biorą za cel swojej twórczości właśnie wprowadzenie słuchacza w „wyższy stan relaksu” i realizują go w stu procentach poprzez połączenie popu i muzyki elektronicznej. Michał Wasilewski tworzy muzykę nowoczesną, dość chłodną, stonowaną, a zarazem przesyconą wyrazistym beatem, natomiast Klaudia Szafrańska dodaje do niej swój delikatny głos, w dużym stopniu różniący się od głosów popularnych wokalistek, krzyczących do mikrofonu i wręcz siłujących się z nim.  Mają na swoim koncie 3 albumy: Xxanaxx EP, Triangles oraz FWRD, na którym w jednej z piosenek gości Ten Typ Mes. Dodatkowo Klaudia występuje gościnnie w utworach raperów takich jak np. VNM, i Quebonafide, oraz zespołu Rasmentalism. Duet może się także pochwalić występami na festiwalach takich jak Open’er, Audioriver, Selector.

Bilety dostępne są na stronie starymaneż.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin