fbpx Studencka pomoc przedświąteczna | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studencka pomoc przedświąteczna

Mały prezent podawany na dłoniach Photo by Ben White on UnsplashStudencki Klub Biznesu z Wydziału Ekonomicznego UG organizuje zbiórkę charytatywną dla rodziny z Chojnic. Akcja zaplanowana jest w okresie przedświątecznym na sopockim wydziale i deklarację jej wsparcia już złożył State Street Bank.

Studenci postanowili pomóc małżeństwu które wychowuje 9 dzieci, w tym 2 biologiczne córki w wieku 14 i 16 lat oraz 7 adoptowanych dzieci: 5-letnie bliźnięta Ewę i Adasia, 6-letniego Piotrusia, 9-letniego Błażeja, 11-letniego Oliwiera, 11-letnią Klaudię oraz 13-letnią Nikolę. Część dzieci została dotknięta opóźnieniem w rozwoju przez nieodpowiedzialność biologicznych matek, dlatego państwo obciążeni są dodatkowo licznymi rehabilitacjami oraz wizytami u specjalistów ze swoimi pociechami.

Ostatnio rodzina pochłonięta jest także rozległą rozbudową domu, dlatego głównym celem studenckiej pomocy jest sfinansowanie dzieciakom świątecznych paczek, które umiliłyby im święta Bożego Narodzenia.

Akcja odbywać się będzie na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie w dniach 4-10 grudnia w godzinach 10-13. Wolontariusze będą czekać na stoisku ulokowanym zaraz przy wejściu głównym, wraz z wieloma smakołykami, które czekają na darczyńców.

Dominika Szymborska
Photo by Ben White on Unsplash