fbpx Futsalistki pokonują na terenie rywala Kotwicę Kórnik | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Futsalistki pokonują na terenie rywala Kotwicę Kórnik

Zawodniczki AZS UG Futsal Ladies z treneremW minioną sobotę w ramach meczu 3 kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet, AZS UG Futsal Ladies po pełnym emocji spotkaniu wygrały z Kotwicą Kórnik 4:2 (3:0). Pierwsza połowa to zorganizowana gra w obronie i sukcesywne ataki na bramkę przeciwniczek.

Konsekwentna praca opłaciła się gdańszczankom w 13 minucie meczu - po błyskawicznym rozegraniu stałego fragmentu gry, perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę pochwaliła się Aleksandra Rucińska i otworzyła wynik spotkania. Niespełna 60 sekund później, ratując się przed stratą bramki, ręką w we własnym polu karnym zagrała zawodniczka z Kórnika i sędzia podyktował rzut karny. Natasza Urbanowicz nie dała szans goalkeeper’ce gospodarzy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ponownie piłkę w bramce rywalek umieściła kapitan zespołu - Urbanowicz.

Od początku drugiej części spotkania w poczynania Gdańszczanek wkradła się nerwowość co kosztowało utratę dwóch bramek i niebezpieczne zbliżenie się gospodyń do remisu. Walka i szaleńcza pogoń Kórnika za golem wyrównującym trwała do ostatniej minuty meczu kiedy w ataku kontrującym trafienie dla swojego zespołu zaliczyła najmłodsza akademiczka - Wiktoria Słowy.

- Kotwica to bardzo solidny zespół. Cieszy zatem zwycięstwo na trudnym terenie. Mieliśmy chwilę słabości w drugiej połowie, ale dziewczyny wytrzymały presję i w końcówce spotkania przechyliły szalę na naszą stronę. Solidna praca w obronie przyniosła nagrodę w postaci 3 punktów - komentuje Trener, Tomasz Aftański.

A już w nadchodzącą niedziele o godzinie 16:00, AZS UG Futsal Ladies zagrają na własnym parkiecie (Startowa 9, Gdańsk) z AZS Uniwersytet Warszawski!  Wstęp na mecz wolny. Zapraszamy!

UG : Malwina Ciesielska – Aleksandra Rucińska, Izabela Pawłowska, Natalia Świętoniowska, Natalia Urbanowicz oraz Lidia Sowińska, Iwona Wudarczyk, Weronika Wieżynis, Weronika Kostewicz, Patrycja Kucharczyk, Urszula Kwasigroch, Wiktoria Słowy, Magdalena Szpera, Agnieszka Szultka

Trener: Tomasz Aftański Asystent Trenera: Weronika Sikorska Kierownik: Michalina Gołąbek

KOTWICA : Aleksandra Godlewska – Gabriela Sass, Violetta Biegańska, Martyna Boguszyńska, Paula Fronczak oraz Karolina Wlekła, Patrycja Sutkowska, Hanna Cerajewska, Justyna Dziabaszewska, Małgorzata Ładniak, Agata Magoń, Katarzyna Sikora, Ewa Telążka, Ewa Weber

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Maciej Goniszewski
Treść wprowadzona przez: Maciej Goniszewski