fbpx Konstrukcja Czasu. Teoria i praktyka | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konstrukcja Czasu. Teoria i praktyka

Plakat konferencjiStudenckie Koło Naukowe Historyków UW ma zaszczyt zaprosić Państwa na XV Ogólnopolską interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową pod tytułem “Konstrukcja Czasu. Teoria i praktyka”. Odbędzie się ona w 9 – 10 IV 2018 roku w Instytucje Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Czas od zawsze odgrywa kluczową rolę w postrzeganiu przez ludzi świata, a życie podporządkowuje się jego upływowi. Czas zwykły przedzielony jest czasem świątecznym, czasem wolnym, czasem dla rodziny i czasem w samotności. Rachuba czasu, jego użytkowanie i rytm podlegają ciągłym społecznym zmianom. Zagadnienie czasu jest interdyscyplinarne i z tego powodu powinno być przedstawione z perspektywy różnych dziedzin wiedzy. W ramach organizowanej przez nas konferencji naukowej zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów do zaprezentowania swoich badań i przemyśleń dotyczących konstrukcji i istoty czasu.

Zależy nam, aby tegoroczna konferencja, podobnie jak poprzednie, została uświetniona przez udział studentów z różnych ośrodków akademickich, stanowiąc pole dla wymiany poglądów oraz rzeczowej, naukowej dyskusji.

Ze względu na bardzo szerokie ujęcie tematu, nasze zaproszenie kierujemy do przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych oraz ścisłych: historyków, judaistów, historyków sztuki, filozofów, kulturoznawców, antropologów, literaturoznawców, filologów, archeologów, geologów, socjologów, geografów, politologów, prawników, fizyków i biologów, a także reprezentantów wszystkich niewymienionych nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych zainteresowanych tematem.

Opłata konferencyjna wynosi 35 zł. Abstrakty (do 2000 znaków) prosimy przesyłać do 31 grudnia 2017 roku poprzez załączony formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUTE5JPJ8I39WGZbrZX_JLdRaFfWYhZNOZEPFhf8Kp3Mq4Ww/viewform?usp=sf_link

wtorek, 12 grudnia 2017 roku, 12:50