Spisane na ziarnku ryżu
Koło Naukowe Handlu Zagranicznego "HaZet" przy Uniwersytecie Gdańskim zaprasza na konferencję naukową poświęconą Państwu Środka, pod dźwięcznym tytułem Spisane na ziarnku ryżu. Wydarzenie to ma za zadanie poszerzyć wiedzę na temat Chin - zarówno z dziedziny ekonomii, jak również prawa, historii czy sztuki, ale przede wszystkim ma pokazać, jak bardzo zmienił się ten kraj na przestrzeni ostatnich lat, otwierając się na inne państwa. Konferencja będzie miała miejsce 14 grudnia w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tym najludniejszym krajem świata, który obecnie pojawia się na językach nie tylko studentów sinologii, ale również ekonomistów i polityków. Zapowiadają, że spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Chiny to kolos na glinianych nogach, czy światowa potęga, która zdetronizuje USA?
Prelegentami będą między innymi:
- prof. zw. dr hab. Ewa Oziewicz, dyrektor Instytutu Handlu Zagranicznego, która przybliży Inicjatywę Pasa i Szlaku
- dr Przemysław Sieradzan z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich, który opowie o znaczeniu XIX Zjazdu Komunistycznej Partii Chin dla polityki zagranicznej ChRL
- mgr Magdalena Pszczółka, doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji UG, inicjator i kierownik Szkoły Prawa Chińskiego wygłosi przemówienie na temat: Contract Law in China - law in the books vs law in action
Gośćmi będą również liczni studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, Warszawskiego oraz Mikołaja Kopernika. Pojawi się także przedstawicielka Instytutu Konfucjusza, Monika Paliszewska, która opowie o misji Instytutu, możliwościach wyjazdu do Chin na studia (stypendia) oraz swojej przygodzie w Chinach.
Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/135275533684789/