fbpx Laureaci w Uniwersalia 2.1 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Laureaci w Uniwersalia 2.1

Książka Peter von DanzigMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, wśród których jest dwóch pracowników Uniwersytetu Gdańskiego.

Prof. dr hab. Beata Możejko z Wydziału Historycznego, projekt pt.: „Tłumaczenie na język angielski i publikacja w wydawnictwie brill monografii, "Peter von Danzig". Dzieje wielkiej karaweli 1462-1475 wydanie polskie Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2011”, finansowanie w kwocie 47 340,00.

Dr Agata Lubowicka z Wydziału Filologicznego, projekt pt.: „Angielskie wydanie książki „W sercu Ultima Thule. Reprezentacje Grenlandii Północnej w relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena”, finansowanie w kwocie 77 130,00.

W konkursie udział wzięło 76 wniosków. Na podstawie rekomendacji  Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki,  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze względu na wysoką wartość naukową projektów zakwalifikował do finansowania 26 najlepszych projektów na łączną kwotę 2 253 154,00 zł.

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/konkurs-w-ramach-modulu-uniwersalia-2-1-wyniki-konkursu-nprh.html

środa, 27 grudnia 2017 roku, 13:28