fbpx Bałkański Sylwester Prawosławny | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Bałkański Sylwester Prawosławny

Baner sylwestra bałkańskiegoTydzień po sylwestrowej nocy Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej zaprasza na Nowy Rok ponownie. Tradycją stało się, że Sylwester Bałkański to najbardziej szalona impreza roku - w iście bałkańskim stylu. Łączymy się z naszymi Prawosławnymi braćmi i świętujemy jeszcze raz, (prawie) według kalendarza juliańskiego. Radio UG MORS ma dwie podwójne wejściówki dla słuchaczy. Żeby je otrzymać trzeba na adres mors@ug.edu.pl napisać kiedy przypada prawosławny Nowy Rok. Autorzy dwóch pierwszych poprawnych odpowiedzi otrzymają wejściówki.

KTO ZAGRA

BALKAN BALANGA - czyli najlepsze bałkańskie szmugle!

BUM BUM ORKeSTAR - czyli bombowa muzyka!

BUM BUM ORKeSTAR założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej.

Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa bo fantastycznie zagrana, bombowa - bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali (…) Bum Bum Orkestar to zespół w którym grają sami soliści, tworząc przy tym “harmonię doskonałą. Są laureatami głównych nagród na wszystkich najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce.

- II nagroda w konkursie "Scena Otwarta" na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe 2014"
- Nagroda publiczności w konkursie o "Złotą Fujarę" na VI Dragon Folk Fest 2015
- II miejsce oraz nagroda publiczności w XVIII konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (2015)

Skład zespołu:
Oliwier Andruszczenko - klarnet, saksofon
Mateusz Wachowiak - akordeon, wokal
Piotr Janiec - tuba
Mateusz Sieradzan - tapan (rodzaj bułgarskiego bębna), wokal
Bartosz Stępień - sakshorn tenorowy
Damian Marat - flugelhorn, trąbka
Przemysław Skałuba - saksofon tenorowy

DJ DZIEWCZYNADILERA

Znany z umiejętności elektryzującego połączenia tradycyjnej, bałkańskiej muzyki, hip-hopu i nowoczesnych, elektronicznych brzmień. Jego set dj'ski rozpoczyna się powoli, nabiera tempa z każdą minutą zgodnie z bałkańskim credo DURO! (mocniej i mocniej!), co sprawia, że ludzie dostają szału na parkiecie.

DRESS CODE

Sylwester to wyjątkowa noc, więc poza dekoracjami stwórzmy wyjątkowy klimat przebierając się! Dajcie się ponieść fanazji :)
temat:
BALKAN / ETHNO / GYPSY / GOLD

start: 21:00
Bilety dostępne na InterTicket Polska:
20 zł przedsprzedaż
30 zł w dniu imprezy