fbpx Zbiórka dla zwierząt i pokaz filmu "Kedi-sekretne życie kotów" | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zbiórka dla zwierząt i pokaz filmu "Kedi-sekretne życie kotów"

sekretne zycie kotowZ okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kotów Akademickie Centrum Kultury UG Alternator przypomina fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który odkrywa przed nami fascynujący świat widziany z kociej perspektywy. Pokaz filmu połączony będzie ze zbiórką dla kotów żyjących w schronisku.

Tego dnia wstęp na pokaz filmu będzie można zakupić w sposób nietypowy – podarkami dla kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsk-Kokoszki. Wolontariuszki ze Schroniska „Promyk” będą zbierać karmę dla zwierząt, ale i najpotrzebniejsze rzeczy dla kotów żyjących w schronisku.

Więcej nie znaczy dla naszych kotów lepiej – stwierdza Pani Magdalena ze schroniska „Promyk” Koty są zwierzętami wyłącznie mięsożernymi. A zimą szczególnie potrzebują karmy wysokokalorycznej. Prosimy zatem o karmę mokrą z wysoką zawartością mięsa. Do schroniska często trafiają także koty chore i po wypadkach, Potrzebna jest zatem specjalistyczna karma weterynaryjna. Przez cały rok zbieramy też koce, ręczniki i poszewki, które są wyściółką boksów oraz klatek szpitalnych. Nie muszą to być rzeczy nowe, ważne, by były czyste.”

Najważniejsze potrzeby kotów w schronisku:

- specjalistyczna karma weterynaryjna typu urinary – sucha i mokra (np. royal canin urinary)

- wysokomięsne puszki z mokrą karmą (np. animonda carny)

- puszki z morką karmą filetową – kurczak, tuńczyk

- szelki dla kota Trixie XL

- żwirek – każdy rodzaj

- koce, ręczniki, poszewki

Alternator zbiera również zdjęcia do galerii kociaków.

Prześlij nam swoje zdjęcie ze swoim ukochanym pupilem. Chcemy stworzyć galerię kotów i ich właścicieli, którą zaprezentujemy przed filmem Kedi – sekretne życie kotów na na czwartkowym pokazie DKF UG Miłość Blondynki. Wśród zdjęci wylosujemy dwóch właścicieli, których otrzymają podwójne wejściówki na film.

KEDI- SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW (2016)
Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.
Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.
Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.
Poznajcie ich sekretne życie. To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej!" – amerykański krytyk Pete Hammond.

DKF dla Kociaków ze Schroniska „PROMYK”

15 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.30

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł (choć zachęcamy do zakupu czegoś dla kociaków)