fbpx Przygotowania do studenckiej gry giełdowej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przygotowania do studenckiej gry giełdowej

Fragment strony internetowej IICKoło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przygotowuje trzecią edycję konkursu inwestycyjnego INDEX INVESTMENT CHALLENGE. Koło zaprasza do udziału w konkursie studentów z całej Polski zainteresowanych inwestycjami na rynku kapitałowym. Rejestracja ruszy już wkrótce na stronie http://indexchallenge.pl/.

Konkurs polega na osiągnięciu największej możliwej stopy zwrotu z inwestycji wirtualnej kwoty w akcje największych polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, należących do indeksu WIG30, przy pomocy platformy przygotowanej przez partnera konkursu - Dom Maklerski BOŚ. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy uzyskują dostęp do 30 000 PLN na demonstracyjnej platformie inwestycyjnej, gdzie mają 4 tygodnie na uzyskanie jak największej stopy zwrotu.

Tegoroczna edycja będzie już trzecią odsłoną projektu INDEX INVESTMENT CHALLENGE zapoczątkowanego w 2014 roku przez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX. Konkurs skierowany jest do najzdolniejszych studentów z całej Polski chętnych spróbowania swoich sił na rynku kapitałowym bez utraty kapitału. Termin rywalizacji przewidziany jest na przełom maja i czerwca 2018 roku. Pula nagród w pierwszej edycji przekroczyła 10.000 zł. Druga odsłona, w której uczestniczyło ponad 1000 osób, dysponowała środkami w wysokości 20.000 zł gdzie wartość głównej nagrody wyniosła 9 000 zł. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie to jeszcze wyższa kwota, ale głównym celem projektu jest szerzenie tematyki okołoinwestycyjnej i pomocy w przekładaniu wiedzy teoretycznej na praktyczną.

Informacja o rozpoczęciu rejestracji do konkursu pojawi się na stronie konkursu http://indexchallenge.pl/ oraz na profilu facebookowym wydarzenia.

poniedziałek, 12 lutego 2018 roku, 11:47