fbpx Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Radiu UG MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Radiu UG MORS

Baner AIPStudiujesz, ale myślisz już o uruchomieniu własnej firmy? Masz pomysł na czym mógłbyś zacząć zarabiać, ale nie jesteś pewien, czy to może być dochodowa działalność? Przeraża cię i zniechęca gąszcz przepisów i regulacji i w ogóle nie wiesz jakie formalności trzeba spełnić? Posłuchaj więc audycji Indeks Gospodarczy, w której gościmy Przemysława Solę z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Emisja we wtorek po godzinie 13.00 i w czwartek po godzinie 14.00.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla studentów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji - 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w start-upie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 start-upów, a obecnie liczy ponad 1500 start-upów. Wśród nich znalazły się m.in.: GoldenLine, PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print.

Inkubator AIP na Uniwersytecie Gdańskim zlokalizowany jest w Bibliotece Ekonomicznej w Sopocie i właśnie przeszedł remont. Dzięki temu na wszystkich studentów zainteresowanych uruchomieniem własnego biznesu czekają lśniące nowością stanowiska pracy, a w każdy poniedziałek od 09:00 do 13:00 otwarte konsultacje, podczas których można się dowiedzieć jaką formę prawną warto wybrać, jakie są możliwości rozliczeń podatkowych, czy macie szansę na jakąś formę wsparcia finansowego, jakie instytucje i organizacje mogą pomóc, jak przygotować się do startu biznesu.

Wystarczy przyjść w wyznaczonych godzinach do biura Inkubatora (Biblioteka Ekonomiczna, 1sze piętro), pokazać legitymację UG i zacząć zadawać nurtujące Was pytania. Można też posłuchać Radia UG MORS we wtorek o 13 lub w czwartek o 14 i poznać zasady funkcjonowania Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. To może być początek waszej firmy.

Więcej informacji o Inkubatorach na stronie www.inkubatory.pl.

poniedziałek, 19 lutego 2018 roku, 14:30