fbpx Zagraniczni studenci w Ludovisku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zagraniczni studenci w Ludovisku

W Ludovisku, restauracji nieopodal Uniwersytetu Gdańskiego, odbyła się impreza powitalna dla studentów zagranicznych rozpoczynających naukę w semestrze letnim. Wydarzenie otworzył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Prof. Piotr Stepnowski uroczyście witając gości w imieniu UG. Następnie odbyło się tradycyjne słowiańskie przywitanie chlebem i solą przez członków Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR. Zespół wykonał także kilka regionalnych tańców i pieśni przybliżając studentom polską kulturę. Szczególną uwagę zwrócił uroczysty polonez, zatańczony w międzynarodowych parach. Po części oficjalnej, studenci wraz z pracownikami bawili się na nieoficjalnej integracji.

czwartek, 22 lutego 2018 roku, 14:22