fbpx Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku

Plakat koncertu9. marca (piątek) o godz. 19.00, w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologicznego UG (ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Będzie to drugi koncert tegorocznego cyklu „Muzyka na Uniwersytecie Gdańskim”, który gości na UG od 2015 roku i jest kontynuacją cyklu „Muzycznych wtorków na UG”.

Tym razem na scenie Sali teatralnej UG swoje umiejętności zaprezentują najlepsi instrumentaliści Katedry Instrumentów Smyczkowych, tworzący kilkunastoosobowy skład Akademickiej Orkiestry Kameralnej pod opieką dr. hab. Andrzeja Kacprzaka.

Wydarzenia muzyczne na Sali Teatralnej UG realizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG "Alternator", Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pomysłodawcą cyklu jest prof. Marcin Tomczak - Dyrygent i Dyrektor Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor gdańskiej Akademii Muzycznej.

W programie m.in.
J.S.Bach - Koncert na 2 skrzypiec BWV 1043
D.Szostakowicz - Symfonia kameralna op. 110a

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku
Thanos Adamopoulos (Belgia) - solista, dyrygent
Andrzej Kacprzak - przygotowanie orkiestry, solista

Informacje o wykonawcach i programie koncertu:
www.ack.ug.edu.pl/muzyka/koncert-orkiestry-kameralnie-akademii-muzycznej-w-gdansku/

sobota, 24 lutego 2018 roku, 17:40