fbpx Premierowe kobiety | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Premierowe kobiety

Kadr z filmu Jestem najlepsza. Ja, TonyaW Cinema3D cztery premiery, a każda to opowieść o kobietach. Kobieta szpieg w Czerwonej jaskółce, kobieta zakochana w Każdego dnia, kobieta sportowiec w Jestem najlepsza. Ja, Tonya i kobieta walcząca o siebie w Lady Bird. Wkrótce 8 marca, to zobowiązuje.

Czerwona jaskółka

Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw. W pozostałych rolach: nominowana do Oscara Charlotte Rampling, nagrodzony Oscarem Jeremy Irons, Matthias Schoenaerts i Mary Louise Parker. Reżyseria: Francis Lawrence („Igrzyska śmierci").

Każdego dnia

Filmowe love story oparte na bestsellerowej powieści Davida Levithana, jednego z najpopularniejszych twórców literatury młodzieżowej. Za ekranizację odpowiada reżyser „I że cię nie opuszczę”. 16-letnia dziewczyna zakochuje się w tajemniczej osobie, która każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Dusza imieniem „A” codziennie żyje innym życiem, bez wpływu na to, kim będzie nazajutrz. Mimo to, młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Prawdziwa historia największej buntowniczki największego skandalu w historii sportu. Gwiazda „Wilka z Wall Street”, nominowana do Złotego Globu Margot Robbie jako Tonya Harding jedna z najsłynniejszych osobowości Ameryki lat 90., która dla sukcesu i sławy nie cofnęła się przed (prawie) niczym. Margot Robbie i nagrodzona Złotym Globem Allison Janney w rolach życia dających im prowadzenie w tegorocznym wyścigu po Oscary. Rewelacyjny film porównywany do takich klasyków jak „Chłopcy z ferajny” (Chłopcy z Ferajny na lodzie) czy do filmów Braci Coen.

Lady Bird

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki. „Lady Bird” to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych. Nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia.

piątek, 2 marca 2018 roku, 14:17