fbpx Nagroda PIO za pracę licencjacką Adama Ostrowskiego, studenta Wydziału Zarządzania | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Słoiki z jogurtem i torebki z cukierkami Photo by Alexandra Gorn on UnsplashPraca licencjacka Adama Ostrowskiego, studenta Wydziału Zarządzania, specjalność Aplikacje Informatyczne w Biznesie, zdobyła II nagrodę  w Konkursie Polskiej Izby Opakowań na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej, w kategorii prac inżynierskich/licencjackich.

Temat jego pracy licencjackiej brzmi: „Technologie IT w inteligentnych opakowaniach produktów nabiałowych”. Promotorką pracy jest dr Danuta Gaik-Pokojska. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 27 lutego 20128 r. w Centrum Wystawowym Warsaw Expo.

Praca licencjacka laureata stanowi studium trendów współczesnych zastosowań technologii IT w opakowalnictwie produktów nabiałowych, w szczególności kodów QR (Quick Response) oraz RFID (Radio-Frequency Identification). Innowacyjne wskaźniki czasu i temperatury bądź biosensory udostępniają wizualną informację o aktualnym stanie produktu pracownikom magazynów, transportu, handlu oraz klientom. Technologie IT pozwalają na zmianę tradycyjnego standardu opakowalnictwa, otwierając nowe możliwości w sferze biznesu (obniżka kosztów) oraz konsumpcji (wzbogacona i użyteczna informacja dla klientów).

Photo by Alexandra Gorn on Unsplash

czwartek, 8 marca 2018 roku, 12:37