fbpx Kompetencje językowe na rynku pracy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kompetencje językowe na rynku pracy

Baner konferencjiI Ogólnopolska Konferencja Centrum Języków Obcych i Wydziału Ekonomicznego „Kompetencje językowe absolwentów szkół wyższych a oczekiwania pracodawców. Jak sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy?”

Miejsce:

Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Aula D

Data i czas wydarzenia:

20.04.2018 - 9:15 do 17:30

Organizator:

Centrum Języków Obcych UG we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym UG

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość świata pracy pokazuje, że współczesna lingua franca, język angielski, jest w procesie rekrutacji zawodowej niezbędnym elementem kompetencji absolwentów, natomiast co najmniej komunikatywna znajomość takich języków obcych jak niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski czy włoski może stanowić o ich znaczącej przewadze konkurencyjnej.

Głównym celem konferencji jest budowanie pomostu między środowiskiem akademickim a obszarem biznesu poprzez podjęcie dialogu na temat realnych potrzeb pracodawców w odniesieniu do znajomości języków obcych absolwentów uczelni wyższych.

Konferencję objęli patronatem honorowym:

JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Marszałek Województwa Pomorskiego

Program, link do formularza rejestracyjnego i więcej informacji na temat konferencji: https://cjo.ug.edu.pl/konferencjacjo

Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy I Konferencji CJO UG I WE UG zwracają się z prośbą o wypełnienie ankiet dotyczących wagi kompetencji językowych w życiu zawodowym. Informacje uzyskane w trakcie badania posłużą ulepszaniu i rozwijaniu oferty języków obcych w szkolnictwie wyższym, co w zamierzeniu zwiększy konkurencyjność absolwentów na współczesnym rynku pracy.

Adres: https://cjo.ug.edu.pl/badania_kompetencji_jezykowych/ankiety

Ankiety będą aktywne do 26 marca.

czwartek, 8 marca 2018 roku, 15:34