fbpx Laboratorium z certyfikatem | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Laboratorium z certyfikatem

Zespół badawczy z JM Rektorem UG i prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy z GospodarkąLaboratorium Badawczo -Wdrożeniowe Katedry Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed jako pierwsze w Uniwersytecie Gdańskiem uzyskało 1 marca 2018 roku certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17015:2005+Ap1:2007. (Certyfikat Jakości nr 1/3/2018/LAB).

PN-EN ISO/IEC 17015:2005+Ap1:2007 – to norma systemu zarządzania jakością opracowana w celu ujednolicenia wymagań technicznych i wymagań z zakresu zarządzania jakością, przeznaczonych dla laboratoriów badawczych i testujących. Wdrożenie systemu jest potwierdzeniem kompetencji w zakresie prowadzonych badań, pomiarów i wzorcowań.

Certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania jakością (ISO) uzyskano dzięki środkom na szkolenia pozyskanym przez MWB UG i GUMed w ramach projektu MOBI4Health pt. „Center of Molecular Biotechnology for Healthy Life – Biotech solutions bringing health to living organisms and environment supported by mass spec-focused research platform”. Projekt był finansowany w ramach 7PR UE (FP7-REGPOT-2012-2013-1)

System został wdrożony przez zespól badawczy w składzie:

Prof. dr hab. Ewa Łojkowska – kierownik Katedry Biotechnologii MWB UG i GUMed,

Dr Marta Potrykus – kierownik ds. jakości w Laboratorium Badawczo – Wdrożeniowym,

Dr inż. Wojciech Śledź – kierownik ds. technicznych w Laboratorium Badawczo –Wdrożeniowym,

Mgr Agata Motyka – z-ca kierownika ds. jakości w Laboratorium Badawczo –Wdrożeniowym,

Mgr Sabina Żołędowska – z-ca kierownika ds. technicznych w Laboratorium Badawczo –Wdrożeniowym.

czwartek, 15 marca 2018 roku, 15:41