fbpx Innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju

Baner konferencjiBaltic University Programme (BUP) zaprasza studentów do Großschönau/Zittau w Niemczech na konferencję pt. Innovation for Sustainable Development: Resource and Energy Efficiency in Production and Transportation - 28 maja – 1 czerwca 2018. W organizacji biorą udział BUP oraz Uniwersytet w Hamburgu i Uniwersytet w Zittau/Görlitz.

Celem konferencji jest przyczynienie się do poznania i dyskusji na temat roli innowacji technologicznych i społecznych na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach sesji akademickich uczestnicy skoncentrują się na kwestiach związanych z efektywnością wykorzystania zasobów i energii w produkcji przemysłowej. Zaprezentowane zostaną nowatorskie innowacje technologiczne w kontekście branży 4.0 i cyfryzacji. We współpracy z instytutem Fraunhofer IWU, jednym z wiodących instytutów specjalizujących się w efektywnej pod względem zasobów produkcji polimerów wzmocnionych włóknami, uczestnicy zapoznają się z bieżącymi badaniami stosowanymi w laboratoriach, tj. z demonstracją szybkich prototypowych drukarek 3D. Oprócz nowoczesnej produkcji klejów, kolejne dni poświęcone będą mobilności elektrycznej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w eksperckich sesjach na temat elektro-mobilności i omówić możliwe ograniczenia zasobów oraz społeczne i ekologiczne skutki uboczne technologii związanej z wykorzystaniem litu. Sesje naukowe uzupełni wycieczka do zakładu produkującego VW eGolfa w Dreźnie oraz różne imprezy towarzyskie. Prezentacje, dyskusje grupowe i prace grupowe zapewnią uczestnikom możliwość uczenia się, stworzą platformę wymiany pomysłów i doświadczeń, a także przyczynią się do wzmocnienia sieci BUP na rzecz zrównoważonego rozwoju. Miejsce konferencji znajduje się w ośrodku wypoczynkowym w górach Zittauer.

Aplikacje należy składać do 20 marca poprzez krajowe ośrodki BUP odpowiedzialne za wybór ostatecznej listy uczestników z poszczególnych krajów.

Lista centrów BUP: http://www.balticuniv.uu.se/about-us/contacts-and-network/national-centra/

PDF icon Informacja o konferencji123.77 KB
PDF icon Prezentacja konferencji2.49 MB