fbpx Z AIP do Loveat | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Z AIP do Loveat

Kamil TandekJak rozpocząć własny biznes będąc studentem. Najlepiej przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości twierdzą ci studenci i absolwenci, którzy mieli okazję zetknąć się z tą instytucją. W Indeksie Gospodarczym gościmy tym razem Kamila Tandka, który nie tylko rozwijał swój biznes w AIP, ale także przez pewien czas był pracownikiem tej instytucji.

Kamil Tandek jak sam mówi od dzieciństwa był zainteresowany zarabianiem pieniędzy dzięki własnej inicjatywie.

- Już jako dziecko robiłem popcorn i sprzedawałem go kolegom – powiedział Radiu UG MORS. – Pierwszą własną firmę założyłem jeszcze w czasie studiów, ale popełniłem kilka błędów i to szybko upadło. Gdy poznałem Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości szybko przekonałem się że jest to rozwiązanie, które pomoże mi po pierwsze zdobyć niezbędną wiedzę po drugie minimalizuje koszty, które były przyczyną pierwszej porażki.

Druga firma naszego gościa zajmowała się pozycjonowaniem stron internetowych, ale wraz ze zdobywanym doświadczeniem zaczął on myśleć o czym bardziej realnym. Tak doszło do powstania Loveat w Sopocie, sklepu, który pewnie znany jest dobrze wielu studentom Wydziału Zarządzania i Ekonomicznego  podążającym na zajęcia z przystanku SKM.

Cały wywiad z Kamilem Tandkiem będzie emitowany w Radiu UG MORS we wtorek po godz. 13 i w czwartek po godzinie 14.00.

piątek, 16 marca 2018 roku, 15:37