Glony w monitoringu wód | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Glony w monitoringu wód

Fragment strony internetowej sympozjum10-13 września 2018 r. na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się międzynarodowe sympozjum "Use of Algae for Monitoring Rivers and Comparable Habitats". Zostało ono objęte patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Gdańska oraz Prezydenta Gdyni.

Sympozjum będzie świetną okazją do wymiany poglądów i zapoznania się z najnowszymi metodami oraz technikami służącymi udoskonalaniu oceny jakości środowiska wodnego. Towarzyszyć mu będą również warsztaty poświęcone taksonomii najważniejszych grup glonów wykorzystywanych w monitoringu wód.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej sympozjum: uamrich2018.ug.edu.pl.

Studenci, którzy chcą wziąć udział w konferencji, dzięki sponsorom, mogą ubiegać się o całkowite pokrycie kosztów wpisowego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Maciej Goniszewski
Treść wprowadzona przez: Maciej Goniszewski