fbpx Warsztat szycia ekoworeczków z firanek | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Warsztat szycia ekoworeczków z firanek

ekoworeczki z firanekSerdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty projektu "Less Waste. Dlaczego to ważne?". 21 kwietnia nauczymy się szyć ekoworeczki - na pieczywo, warzywa, owoce i produkty sypkie ze starych firanek. Warsztaty są skierowane nie tylko dla studentów, ale także dla osób zainteresowanych tematem.

Warsztaty szycia woreczków z firanek to świetna zabawa, nauka szycia na maszynie i wykonanie zestawu swoich wielorazowych ekologicznych woreczków, które świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach. Idealne do ochrony delikatnych rzeczy podczas prania, z powodzeniem zastępują foliowe reklamówki do pakowania owoców czy warzyw, przydają się także do trzymania w nich różnych przedmiotów i domowych przydasiów.

Podczas warsztatów każda osoba uszyje swój zestaw woreczków  w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości. Materiałem, z którego wykonamy woreczki będą niepotrzebne firanki, które świetnie się sprawdzają w tej roli.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! (informacja o cenie i zapisach znajduje się niżej)

KIEDY?

21 kwietnia (sobota), zaczynamy (punktualnie!) o 13:00

GDZIE?

W budynku ACK Alternator, w Gdańsku Oliwie przy ul. Wita Stwosza 58, sala 22.

DLA KOGO?

Dla wszystkich zainteresowanych tematem ekodesignu. Zapraszamy amatorów, jak i osoby, które mają doświadczenie z maszyną do szycia.

Prosimy o zgłoszenia od osób 16+, zainteresowani poniżej 16 roku życia nie będą brani pod uwagę.

ZA ILE?

Warsztaty są w cenie 70 złotych / 40 złotych (dla studentów). Cena obejmuje warsztaty, wszystkie potrzebne materiały, kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek.

LINK DO ZAKUPU BILETÓW: www.ekobilet.pl/ack/warsztat--szyjemy-ekoworeczki-1523367637546/258515-bilety

GDZIE MOGĘ SIĘ ZAPISAĆ?

Na wydarzeniu dostępny jest link umożliwiający zakup biletu. W razie zakupu biletu ulgowego (studenckiego) jest się zobowiązanym przybyć z ważną legitymacją studencką.

www.facebook.com/events/2246519142030509/

MAMYWENE, to dwie siostry Alicja i Aga – animatorki kultury i edukatorki. Od kilku lat prowadzą warsztaty kreatywne i ekologiczne. Lubią dawać rzeczom drugie życie, ponieważ takie podejście pięknie łączy szacunek do środowiska z treningiem kreatywności. Naturalne środki, przetwarzanie rzeczy i niemarnowanie jest im bliskie od zawsze, choć w domu rodzinnym nie było to nazywane upcyklingiem czy zero waste.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin