fbpx IX Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

IX Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

Between 2018W imieniu organizatorów zapraszam na tegoroczny IX Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy, który odbędzie się w Trójmieście w dniach 14 – 20 maja 2018. Temat wiodący to MAPY.MAPS.

Czas: 14 – 20 maja 2018, otwarcie Festiwalu – poniedziałek 14 maja, godz. 10.00, Budynek Neofilologiii Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk ul.

Miejsce: Sopot, Gdańsk, Gdynia. Wydarzenia związane z festiwalem odbywają się przede wszystkim w Sopocie –w Teatrze BOTO, Teatrze na Plaży, Dworku Sierakowskich oraz na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Organizatorzy: Fundacja Between.Pomiędzy i Uniwersytet Gdański we współpracy z Teatrem Wybrzeże i Teatrem BOTO.

Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy to miejsce spotkań z literaturą, teatrem, muzyką i innymi formami sztuki. Do Trójmiasta przyjedzie wielu znamienitych gości, a program jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku organizatorzy poprzez cykl rozmów z Moniką Sznajderman, spotkań z Andrzejem Stasiukiem, a także koncertu tego ostatniego z Mikołajem Trzaską, proponują swoistą rezydencję Wydawnictwa Czarne w Trójmieście.

W czasie Festiwalu odbędą się spotkania z pisarzami i poetami, koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty teatralne, prezentacje filmów, sesje naukowe, dyskusje, m.in.:

spotkania autorskie z pisarzami i poetami –Monika Sznajderman, Andrzej Stasiuk, Mieczysław Abramowicz, Michael Edwards,

spektakle teatralne – Ostatnia taśma Teatru ZAR, Dziady. Noc druga Teatru Wierszalin, Mapa i terytorium Teatru Wybrzeże, Uchodźcy. Testigo documentary grupy DzikiStyl Company, BOTO czyta Stasiuka (Góra-Weber, Nalepa, Dymiter, Wojtczak), Krwawe gody SWA im D. Baduszkowej, Tod i Trauma Cricoteki oraz pokaz pracy warsztatowej Company Teatru Máskara i Teatru Gdynia Główna,

koncerty – Mateusz i Maciej Rychły, Mikołaj Trzaska, Leszek Kułakowski, Piotr Krępeć, Irek Wojtczak / Lena Gruszczyńska / Kamil Pater / Kamil Piotrowicz oraz Maciej Sadowski Kwadrat,

dyskusje –Paweł Potoroczyn, Piotr Tomaszuk, Jarosław Fret,

spotkania z badaczami – Przemysław Czapliński, Olga Kubińska, Małgorzata Czermińska, Jean Ward, Monika Szuba, Maria Fengler, Żaneta Nalewajk-Turecka, Zbigniew Benedyktowicz, Artur Blaim, Bogusław Żyłko, Stanisław Rosiek,

warsztaty teatralne – SE Gontarski, Jon McKenna, Robson Corrȇa de Camargo, Nicholas Johnson, Jonathan Heron,

filmy – Ucho wewnętrzne, … but the clouds…, Z tego samego ogrodu,

happening – Martin Blaszk,

słuchowisko radiowe – Noc Stasiuka,

sesje naukowe,

oraz wystawy obrazów (Wojciech Zieliński) i fotografii (Zbigniew Kulik).

Patronat honorowy nad festiwalem objęli JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz Prezydent Miasta Sopotu.

W organizacji festiwalu biorą udział pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Filologicznego (Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk)Uniwersytetu Gdańskiego. Festiwal współpracuje z kołami studenckimi Brikolaż oraz Poetry Time!

PDF icon 2._program_festiwal_between.pomi_edzy_2018.pdf210.36 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin