fbpx Biznes – testowanie oprogramowania | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Biznes – testowanie oprogramowania

Człowiek siedzący przy komputerze z kartonem na głowie z namalowaną twarzą z Minecrafta Fot. minecraft.plKolejnym gościem Indeksu Gospodarczego jest Patryk Raba który prowadzi własną firmę zajmującą się testowaniem oprogramowania – zarówno aplikacji jak i gier. Pierwszą działalność gospodarczą prowadził już jako szesnastolatek tworząc w ramach firmy brata stronę minecraft.pl. Na studiach zaczął współpracę z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, a obecnie prowadzi już własną firmę Tested.

- Pierwsza myśl jaka przyszła gdy dowiedziałem się, że mam szansę zostać testerem gier to było „Ale super” – opowiada Radiu UG MORS Patryk Raba. – Niestety bardzo szybko okazało się, że to nie jest takie fajne, jak mogłoby się wydawać. Gdy musimy przez dwa tygodnie wchodzić w każdą ścianę, żeby sprawdzić czy na pewno jest ścianą a nie teksturą, która pozwala użytkownikowi przeniknąć, kiedy grę trzeba przez kilka miesięcy przechodzić od nowa po każdej wprowadzonej zmianie, sprawdzać czy zmiany nie popsuły czegoś, szybko okazuje się, że to bardzo nudna praca. Ile można grać w jedną grę?

Zanim Patryk zaczął pracować jako tester, a później prowadzić działalność na własny rachunek, skorzystał z szansy jaką daje ciągle funkcjonujący program Dzień Przedsiębiorczości realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

- Wielu moich znajomych ze szkoły próbowało po prostu odbębnić ten dzień, ale wspólnie z kolegą postanowiliśmy, że zrobimy coś ciekawego, że zrobimy coś, żeby to się przydało w przyszłości – opowiada Patryk Raba. – Zwróciliśmy do CD Projektu i oni się zgodzili, żebyśmy mieli u nich jeden dzień stażu w dziale Good Old Games. Można więc powiedzieć, że już w szkole zacząłem ścieżkę testera. Było bardzo fajnie i bardzo polecam wszystkim licealistom skorzystanie z tej opcji, bo jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która pozwala sprawdzić jak taka praca wygląda.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu z Patrykiem Rabą w audycji Indeks Gospodarczy emitowanym we wtorki 8 i 15 maja o godzinie 13 i w czwartki 9 i 16 maja o godzinie 14.

poniedziałek, 7 maja 2018 roku, 14:12