fbpx Wyzwania Gospodarki Globalnej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wyzwania Gospodarki Globalnej

Tegoroczna Konferencja stanowić będzie forum wymiany doświadczeń, opinii i poglądów w bardzo wielu obszarach, takich jak: międzynarodowa wymiana handlowa, problemy procesów integracyjnych, wyzwania finansów międzynarodowych oraz kapitał ludzki w gospodarce globalnej. Językami konferencji są j. polski oraz j. angielski. Do dyskusji zaproszono grono ekspertów i praktyków reprezentujących zarówno świat nauki, jak i biznesu, z kraju i z zagranicy (z Niemiec, Włoch, USA, Rosji, RPA).

Konferencję otwiera sesja plenarna z wystąpieniami głównych mówców z uczelni i firm - uznanych autorytetów w kwestiach gospodarczych. Do znakomitych keynote speakers należą:

• prof. dr hab. Marian Gorynia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • dr Zbigniew Canowiecki, Prezydent Pracodawców Pomorza,
  • Agata Witczak, Dyrektor Oddziału Thomson Reuters w Gdyni,  Site & HR Head Thomson Reuters Gdynia,
  • Tomasz Salamon, Vice President Fund Accounting, State Street Bank International.

Panele dyskusyjne z czynnym udziałem praktyków gospodarczych obejmują następujące tematy: Przedsiębiorstwo na rynkach zagranicznych - szanse, możliwości i bariery (pod patronatem Pracodawców Pomorza), Challenges of the shared services sector (pod patronatem Staples wspólnie z Invest in Pomerania), International financial markets and the role of data providers (pod patronatem Thomson Reuters).

Ponadto, studenci - stanowiący jeden z głównych filarów działań Instytutu Handlu Zagranicznego - zorganizują studencką sesję panelową: Debiuty studenckie – Gospodarka światowa z perspektywy studenta (pod patronatem State Street Bank International).

Partnerami wydarzenia są Pracodawcy Pomorza, J.J. Darboven, Staples, OSTC, Thomson Reuters, State Street i Projekt „Bankowcy dla Edukacji”.

Więcej informacji: http://www.gospodarka.globalna.ug.edu.pl

Photo by Vladislav Klapin on Unsplash