fbpx Twórca Just Join IT w Indeksie Gospodarczym | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Twórca Just Join IT w Indeksie Gospodarczym

Piotr NowosielskiGościem kolejnego Indeksu Gospodarczego będzie Piotr Nowosielski, absolwent Wydziału Ekonomicznego UG, twórca Just Join IT - najpopularniejszego job boardu dla polskich programistów. Pasjonat startupów, szachów oraz piłki nożnej. Słuchajcie we wtorki 19 i 26 czerwca o godzinie 13 i w czwartki 21 i 28 czerwca o godzinie 14.

Pewnie nie raz słyszeliście o astronomicznych wynagrodzeniach dla informatyków i programistów. Piotr Nowosielski, który sam nie jest ani programistą ani informatykiem stworzył w ciągu kilkunastu miesięcy najpopularniejszy serwis z ogłoszeniami pracy dla nich. Skupia się przede wszystkim na rozwoju społeczności wokół projektu, a także na kreatywnym podejściu do budowania świadomości marki, przez inicjatywy takie jak cykle live-streamów z polskimi programistami z całego świata.

Chętnie opowiada, jak dzięki nietypowemu podejściu i bez wydatków na marketing można zostawić w tyle nawet tych, którzy wydają się mieć już ugruntowaną pozycję na rynku.

Just Join IT to polski startup, portal z ogłoszeniami pracy dla programistów w formie mapy, który powstał zaledwie przed rokiem, w lutym 2017. Jest to największy branżowy job board pod względem ilości ogłoszeń, którego misją jest to, aby dawać developerom jak największy wybór.

- Dzięki Just Join IT programista może znaleźć lepszą pracę bliżej niż myśli – mówi Piotr Nowosielski. - Czasami na sąsiedniej ulicy lub w biurowcu obok. Nagle okazuje się, że w jego sąsiedztwie jest lepiej płatna praca, lub na podobnych warunkach, a nie trzeba dojeżdżać przez całe miasto. Lokalizacja jest coraz bardziej istotna dla developerów, co chcieliśmy wyróżnić na naszej mapie rynku pracy.

Just Join IT to najszybciej rozwijający się branżowy job board w Polsce, na którym ilość użytkowników rośnie średnio 20% miesiąc do miesiąca. Odwiedzany przez kilkadziesiąt tysięcy developerów miesięcznie, którzy w samym tylko marcu wyświetlili ogłoszenia ponad pół miliona razy.

Dynamiczny wzrost popularności spowodowany jest m. in. unikalnymi projektami, takimi jak cykl live-streamów z polskimi programistami z całego świata, o którym więcej tutaj.

W lutym 2018 roku powstał Just Geek IT - internetowy magazyn tworzony dla programistów jak i przez nich samych, na którym publikowane są felietony oraz wywiady z programistami.

W Radiu UG MORS wywiadu z Piotrem Nowosielskim będziecie mogli wysłuchać w audycji Indeks Gospodarczy emitowanej we wtorki 19 i 26 czerwca o godzinie 13 i w czwartki 21 i 28 czerwca o godzinie 14.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku, 9:24