fbpx Konferencja rozgłośni studenckich | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja rozgłośni studenckich

Baner konferencji RadiouczelniKierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG, Radio MORS – Mega Otwarte Radio Studenckie, Naukowe Koło Radiowców oraz Radio Gdańsk zapraszają redakcje i badaczy z całej Polski do Gdańska na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Rozgłośni Studenckich „Radioucze(L)ni”.

Celem Konferencji jest prezentacja działalności studenckich rozgłośni radiowych, integracja środowiska mediów studenckich oraz dyskusja wokół różnorodnych zjawisk medioznawczych, związanych z radioznawstwem, m.in.:

• historia radiofonii studenckiej w Polsce i na świecie,
  • misja, cele, funkcje radia studenckiego,
  • popularność mediów studenckich,
  • radioznawstwo praktyczne i teoretyczne,
  • edukacja radiowa,
  • przyszłość dziennikarstwa radiowego.

W ramach Konferencji przyznawana jest także nagroda „Złotej Foki”  za najlepszą audycję radiową „Zapytaj o Polskę”, poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości. Trzy najlepsze audycje radiowe przygotowane przez zespoły studenckie będą emitowane na antenie Radio Gdańsk! Więcej informacji o Konkursie: tutaj.

Po Konferencji planowane jest wydanie numeru specjalnego czasopisma „Media Biznes Kultura” (czasopismo w trakcie parametryzacji, wkrótce uzyska punkty ministerialne). Artykuły zostaną opublikowane także na stronie Konferencji.

środa, 12 września 2018 roku, 11:58