fbpx Warsztaty dziennikarskie z ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Warsztaty dziennikarskie z ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL

Baner warsztatówStudiujesz? Interesujesz się filmem? Masz zacięcie dziennikarskie lub artystyczne? – ten projekt jest dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich kreatywnych studentów i studentki do sprawdzenia swych sił w tworzeniu artystycznego, interdyscyplinarnego czasopisma. Gwarantujemy, że owoc pracy zaprezentujemy publiczności ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL (20–28/10/2018).

W tym roku wielkie zmiany. „Jednodniówka” – dobrze znana widzom – ustąpi miejsca młodszemu „AAFF Magazin”! W nowej formule gazety pobawimy się formą: grafikę połączymy ze słowem, będziemy tworzyć kolaże i wykorzystywać różne techniki artystyczne. Nie zabraknie miejsca na wywiady z artystami oraz głosy eksperckie.

Co na Was czeka?
- Udział w warsztatach tworzenia zinów, które poprowadzi artystka i graficzka Ania Witowska
- Indywidualna praca nad krótkimi formami dziennikarskimi, pod kierunkiem filmoznawczyń Krystyny Weiher-Sitkiewicz i Pauliny Pohl
- Możliwość oglądania wszystkich festiwalowych filmów oraz branie udziału w wydarzeniach towarzyszących – zupełnie za darmo!

PROWADZĄCY WARSZTATY

Ania Witkowska
Artystka sztuk wizualnych, graficzka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Związana z Trójmiastem, gdzie mieszka i pracuje. Jej projekty mają często syntetyczny, graficzny charakter. Do swych realizacji wprowadza elementy tekstu. Inspiruje ją najbliższe otoczenie, zapożycza z popkultury, cytuje. Posługuje się najczęściej wideo, fotografią, instalacją lub obiektem. Autorka znaku graficznego i wszystkich projektów AAFF.

Krystyna Weiher-Sitkiewicz
Animatorka kultury i specjalistka od public relations, z wykształcenia polonistka, filmoznawczyni i etnografka. Moderatorka spotkań z artystami oraz debat wokół kultury i oświaty. Pracuje nad rozprawą doktorską o polskich scenarzystach. Na stałe współpracuje z Muzeum Narodowym w Gdańsku, Europejskim Centrum Solidarności i Against Gravity.

Paulina Pohl
Kulturoznawczyni, edukatorka filmowa, działaczka społeczna, wiceprezeska Fundacji Machina Zmian, członkini Pracowni badań produkcyjnych i Nowej Historii Kina na Uniwersytecie Gdańskim. Przygotowuje pracę doktorską o polskich serialach nowej generacji. Współpracuje z Gdyńskim Centrum Filmowym, Europejskim Centrum Solidarności i Against Gravity. Pasjonatka festiwali muzycznych i kina.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ
25 września 2018, godz. 16.30–19.30, sala 3.34 (3 piętro)
Spotkanie zapoznawcze + merytoryczne. Porozmawiamy o programie AAFF i problematyce filmów festiwalowych.

3 października 2018, godz. 16.30–19.30, sala 3.34
Warsztaty merytoryczne oraz dotyczące krótkich form dziennikarskich

9 października 2018, godz. 16.30–19.30, sala 3.34
Warsztaty manualne tworzenia zinu.

czas | wrzesień – październik 2018
terminy spotkań | 25 września, 3 i 9 października, godz. 16.30–19.30