fbpx Koncert Szanujmy wspomnienia | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Koncert Szanujmy wspomnienia

Para nad morzem w strojach z poczatku XX wieku."Plama" GAK i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na koncert w ramach finisażu wystawy Ewy Brandt "Sekretne życie drzew" – 28 września, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Piosenki śpiewane prawie sto lat temu, znane lubiane, sentymentalne i dowcipne. Cieszą do dziś - bawią i przywołują wspomnienia. Znamy je ze starych filmów i trzeszczących płyt dziadków. Kiedyś śpiewane w letnich kawiarnianych ogródkach przez Ordonkę, Bodo, Dymszę, czy Kiepurę.

Usłyszymy piosenkę o zgubionym pod miedzą sercu, o niestosownie zachowującej się Adzie, czy śpiewaną wszystkim dzieciom kołysankę. Przywołają ,,wspomnień czar” śpiewając piosenki ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już taki jestem zimny drań” i wiele innych - Laura Haras, Marta Twardowska i Grzegorz Duda, a muzyką wszystko oprawi akompaniująca im Halina Cichoń-Haras.

Koncert jest finansowany przez Radę Dzielnicy Zaspa Młyniec.

piątek, 21 września 2018 roku, 11:56