Inauguracja kursu przewodnika górskiego beskidzkiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

-A A +A

Inauguracja kursu przewodnika górskiego beskidzkiego

kurs plakatStudenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku zaprasza na spotkanie organizacyjne kolejnej edycji kursu Organizatora Turystyki PTTK i przewodnika górskiego beskidzkiego. Studenckie Koło Przewodników Turystycznych to koło turystyczne działające w ramach Oddziału Studenckiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) z siedzibą w Bratniaku na Politechnice Gdańskiej, przy ul. Siedlickiej 4 w Gdańsku.

Koło powstało w 1971 roku. SKPT zrzesza i zajmuje się szkoleniem przewodników górskich, terenowych i miejskich. Głównym zadaniem SKPT jest organizacja kursu na Organizatora Turystyki PTTK i przewodnika górskiego beskidzkiego. Koło współorganizuje również w ramach PTTK kursy Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, Przodowników Turystyki Pieszej PTTK oraz Społecznych Opiekunów Przyrody. Kurs przewodnika górskiego beskidzkiego trwa rok. Oprócz zajęć dydaktycznych (wykładów, prelekcji i warsztatów), które odbywają się w siedzibie Koła, elementem Kursu są obozy szkoleniowo-egzaminacyjne w Sudetach, Beskidach Zachodnich i Wschodnich. Ponadto Koło organizuje rajdy piesze, rowerowe oraz narciarskie po Kaszubach, Kociewiu oraz Wysoczyźnie Elbląskiej, a członkowie Koła organizują letnie i zimowe obozy górskie. Koło od 1975 roku organizuje nocne marsze na orientację „Manewry SKPT” oraz „Darżlub”. 

Organizowany przez nasze Koło kurs i działalność promująca tradycyjną turystykę opartą na szerzeniu wiedzy m.in. krajoznawczej, historycznej, etnograficznej, geologicznej i turystycznej stanowią ogromną wartość dodaną dla studentów trójmiejskich uczelni wyższych. Oprócz zapewnienia ciekawych i merytorycznych zajęć dodatkowych oferujemy studentom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznania nowych ludzi i podróży po górach Polski, Europy i świata. Po ukończeniu Kursu istnieje możliwość zdawania państwowych egzaminów na przewodnika górskiego beskidzkiego, dzięki którym studenci mogą zdobyć dodatkowe kompetencje zawodowe.

Nasze Koło, jako organizacja społeczna, działa non-profit. Koszty Kursu ograniczają się do pokrycia kosztów przygotowania materiałów szkoleniowych i pokrycia kosztów wyjazdów (transport, noclegi i wyżywienie).

Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe uprawnienia zawodowe (przewodnik górski), lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu i chodzić po górach, chcesz poznać ciekawych ludzi i zwiedzać z nimi świat to zapraszamy!

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 października 2018 r. o godz. 18:00 na Wydziale Prawa i Administracji UG (sala 3043).

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin
Ostatnia modyfikacja: 
poniedziałek, 8 października 2018 roku, 17:25