fbpx Dobre, bo polskie: Nina - Nagroda konkursu „Inne Spojrzenie” | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dobre, bo polskie: Nina - Nagroda konkursu „Inne Spojrzenie”

Nina

18 października 2018 (czwartek) godz. 18:30

Dobre, bo polskie: NINA

reż. Olga Chajdas, Polska, 2018, 129 min.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem) (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

NINA

reż. Olga Chajdas

Polska, 2018, 129 min

obsada: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2018 Nagroda konkursu „Inne Spojrzenie” – Złoty Pazur za „osobisty ton wypowiedzi, eksplorację tematu mało obecnego w polskim kinie i znakomitą realizację”.

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

Olga Chajdas: reżyserka i scenarzystka. Urodzona w 1983 roku. W teatrze debiutowała jako reżyser w 2008 roku spektaklem Tuvii Tenenboma Ostatni Żyd w Europie w Teatrze Na Woli. W kolejnych latach wyreżyserowała Koza albo kim jest Sylwia? Edwarda Albee, Zrób sobie raj, adaptację książki Mariusza Szczygła, Branoc, Mamo Marshy Norman. W telewizji reżyserowała między innymi nagradzaną na świecie Głęboką wodę. Zrealizowała krótkometrażowy film 3xMiłość (Grand Prix na Short Film Festival Oddalenia w Dublinie 2016) oraz Kobieta budzi się rano (premiera na Festiwalu Filmowym Raindance w Londynie 2017). Pracowała jako II reżyserka nominowanego do Oscara W ciemności Agnieszki Holland.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin