fbpx Konkurs Medi@stery - zgłoś swoją pracę | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs Medi@stery - zgłoś swoją pracę

Trwa V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery. Zgłoszenia można wysyłać do 20 listopada 2018.

Ogólnopolski Konkurs Medi@stery został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich. Zgodnie z ideą zawartą w nazwie Medi@stery mają zbierać wyróżniające się rozprawy poświęcone problematyce medioznawczej, by torować drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom.

Organizatorem konkursu jest kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Pragnieniem organizatorów jest, by przedstawione w konkursie prace były dla laureatów przepustką do świata mediów, zarówno gdyby chcieli oni być jego doskonałymi przedstawicielami, wnikliwymi badaczami czy krytycznymi obserwatorami

Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu. P. Marcin Sanakiewicz, laureat I edycji, w 2016 r. wydał – będącą nagrodą w Konkursie – książkę „Telewizja ponowoczesna. Logiki i imaginacje medialne”. W przygotowaniu jest książka p. Olivii Kłusek, laureatki II edycji, której praca magisterska nosiła tytuł „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”. W III edycji zwyciężczynią została p. Anna Gronau z pracą pt. „Prezydencka kampania wyborcza w 2015 roku na łamach wybranych tygodników opinii”. IV edycja zakończyła się zwycięstwem p. Joanny Grzechnik i jej pracy „Rola nowych mediów w aktywizacji społeczności lokalnej na przykładzie ruchów miejskich w Krakowie. Studium przypadku: Krakowski Alarm Smogowy”.

Zachęcamy studentów i absolwentów do zapoznania się z regulaminem Konkursu oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu. Kartę zgłoszeniową wraz z załącznikami należy przesłać w terminie do 20.11.2018 roku.

Więcej informacji: www.mediastery.ug.edu.pl

PDF icon Regulamin konkursu181.04 KB