fbpx Eurosymposium‘2018 na Wydziale Zarządzania UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Eurosymposium‘2018 na Wydziale Zarządzania UG

Uczestnicy Eurosymposium 2018W Katedrze Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania UG odbyło się The XIth Eurosymposium. Jak co roku, współorganizatorami tego wydarzenia byli: Katedra Informatyki Ekonomicznej oraz PLAIS – Polish Chapter of Association for Information Systems (AIS), którego prezesem jest prof. Stanisław Wrycza. Za swoją działalność w ubiegłym roku, PLAIS w konkursie kilkudziesięciu narodowych oddziałow AISu został wyróżniony, jako Outstanding AIS Chapter.

Tegoroczne Eurosymposium’2018 (20 września 2018) odbywało się pod auspicjami Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk oraz  europejskiego centrum badawczego informatyki ekonomicznej ERCIS – European Research Center for Information Systems w Muenster. Temat Eurosymposium’2018 brzmiał: Information Systems – Research, Development, Applications, Education.

Na Sympozjum nadesłano wiele referatów z całego świata. Przy tak dużej konkurencji stopień akceptacji wyniósł 38%, tj. przyjmowano jeden na trzy zgłoszone referaty. International Programme Commitee EuroSymposium’2018 w procesie recenzowania w serwisie OCS, pozytywnie zrecenzował i zarekomendował do prezentacji i publikacji w Proceedings referaty nadesłane przez jednostki naukowo-badawcze informatyki ekonomicznej z: Armenii, Chin, Portugalii, Rumunii, Serbii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA oraz Polski.

Merytoryczna tematyka EuroSymposium’2018 dotyczyła bardzo aktualnych wyzwań światowej informatyki i ekonomii, takich jak: Big Data, Blockchain, Machine Learning, Internet Rzeczy, Industry 4.0,  Cloud Computing, modelowanie procesów biznesowych, architektura systemów informatycznych, systemy ERP i CRM, interakcja człowiek-komputer, metoda SCRUM w zarządzaniu projektami IT, języki UML, SysML i BPMN oraz szereg innych współczesnych, ważkich zagadnień informatycznych i biznesowych.

W ramach EuroSymposium’2018 odbyły się cztery sesje tematyczne:

- Systems Development and Engineering,

- Systems Acceptance and Usability,

- Internet of Things and Big Data,

- Healthcare IT.

EuroSymposium’2018 zainaugurował i międzynarodowe grono jego  uczestników powitał Dziekan Wydziału Zarządzania, prof. dr hab. Mirosław Szreder. Referat Programowy (Keynote Speech), pt. „Research in IS: Doing Something Different” wygłosił międzynarodowy autorytet w dziedzinie informatyki ekonomicznej - prof. David Avison z francuskiej ESSEC Business School, były AIS President. Materiały z konferencji zostały opublikowane w prestiżowej serii Lecture Notes in Business Information Processing, Wydawnictwa Springer Science.

czwartek, 18 października 2018 roku, 12:11