fbpx Ekonomiczny Konkurs Retoryczny | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ekonomiczny Konkurs Retoryczny

EKR plakatCzy ekonomia to trudna i tajemnicza nauka, do której opisu potrzeba często skomplikowanych, wyłącznie eksperckich terminów? Czy może jednak da się o niej mówić w sposób jasny i przystępny? Fundacja Akademia Retoryki Igora Zalewskiego, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, stawia studentom kierunków ekonomicznych i pokrewnych nie lada wyzwanie: przekonać resztę społeczeństwa, że o ekonomii można mówić jasno i zrozumiale. Główną nagrodą w organizowanym przez nas Ekonomicznym Konkursie Retorycznym jest 10 000 zł, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 5 000 zł, a trzeciego – 3 000 zł.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia2018roku nadesłać 2-minutowy, niemontowany film z własnym wystąpieniem o tematyce ekonomicznej. Filmy należy wysyłać na adres konkurs.ekonomiczny@akademiaretoryki.pl

Następnie jury wyłoni 10 najlepszych mówców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w Gali Finałowej.

Podczas Finału uczestnicy będą mieli za zadanie wygłosić 5-minutowe przemówienie na zadany wcześniej temat z zakresu ekonomii. Oceniać ich będzie siedmioosobowe Jury złożone z przedstawicieli NBP, dziennikarzy ekonomicznych oraz trenerów retoryki.

Gala odbędzie się 17 marca w Warszawie i zostanie poprzedzona jednodniowymi warsztatami dla finalistów, przeprowadzonymi przez najlepszych specjalistów w dziedzinie wystąpień publicznych, ekonomii, argumentacji oraz przemówień.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Akademii Retoryki: www.akademiaretoryki.pl

Aktualne informacje o konkursie będzie można również śledzić na stronie Akademii
na Facebooku: https://www.facebook.com/akademia.retoryki/.

Zapraszamy do udziału w konkursie!:)