fbpx Uniwersytet Gdański obecny w kolejnych rankingach THE 2019 by subject | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet Gdański obecny w kolejnych rankingach THE 2019 by subject

Baner rankingu 401+Po opublikowanych w połowie października wynikach rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019 by subject - Social Sience, w którym nasza uczelnia uplasowała się na pozycji 3 wśród polskich uczelni, przyszła pora na publikację wyników rankingu w kolejnych dyscyplinach.

W kategorii Arts and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański może poszczycić się również zajęciem miejsca 3 w gronie polskich uczelni, co przekłada się na miejsce w czwartej setce ogółem.

Z kolei w kategorii Life Sciences 2019  na tle innych polskich uczelni plasujemy się na pozycji 4  (miejsce w szóstej setce wszystkich notowanych uczelni).

Każdy z rankingów uwzględnia 13 wskaźników w oparciu o które bada się efektywność funkcjonowania uczelni.

Warto jednocześnie podkreślić, że Uniwersytet Gdański  jest jedyną uczelnią z Pomorza notowaną w tych zestawieniach.

sobota, 17 listopada 2018 roku, 12:53