fbpx Konkurs Młody Ekonomista 2019 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs Młody Ekonomista 2019

Konkurs Młody Ekonomista (KME) to inicjatywa skierowana do studentów, którzy pasjonują się ekonomią i nowymi zjawiskami społeczno-gospodarczymi. Uczestnicy przygotowują projekty na temat zadany przez Kapitułę Konkursu, a grono ekonomistów wyłania i nagradza najlepsze z nich.

Odświeżona formuła daje więcej swobody w zakresie prezentacji rozwiązania, pozwala ona również na start w Konkursie interdyscyplinarnym zespołom. Najlepsze projekty wybierane są do finałowego etapu na podstawie krótkiego filmu – to nowość tej edyzcji KME. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie!

I ETAP

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z krótkim filmem opowiadającym o Waszym projekcie na adres podany w Regulaminie. Czekamy na zgłoszenia do 15 grudnia 2018 roku.

Film promujący projekt powinien zawierać główne założenia (np. tytuł projektu, hipoteza, kluczowe argumenty, wstępne konkluzje, etc.) oraz uzasadnienie, dlaczego właśnie Wasz projekt jest wyjątkowy i zasługuje na to by Kapituła zapoznała się z nim w drugim etapie Konkursu. Długość filmu nie powinna przekroczyć 2,5 minuty. Zawartość oraz formuła Filmów promujących projekty jest dowolna, jednak musi spełniać warunki opisane w Regulaminie konkursu. W przypadku zgłoszeń projektów grupowych, w filmie mogą występować tylko wybrani przedstawiciele zespołu.

II ETAP

Spośród najlepszych zgłoszonych projektów, Kapituła wybierze najlepsze, które przejdą do drugiego etapu konkursu. Aby wziąć udział w drugim etapie należy do 3 lutego 2019 roku przesłać szczegółową prezentację projektu.

Czas trwania prezentacji nie może przekraczać 15 minut. W przypadku zespołów, w prezentacji nie muszą uczestniczyć wszyscy członkowie zespołu. Projekt musi zawierać odnośniki do źródeł oraz bibliografię oraz spełniać warunki opisane w Regulaminie konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 grudnia 2018 roku. Zgłoszenie jest ważne jedynie wówczas, kiedy na adres kme@tep.org.pl zostaną przesłane zgody na przetwarzanie danych osobowych przez wszystkich członków danego zespołu.

Ważne terminy

15 października 2018 – ogłoszenie VIII edycji Konkursu Młody Ekonomista

15 grudnia 2018 – termin przesłania formularza zgłoszeniowego wraz z krótkim filmem o projekcie

3 lutego 2019 – termin przesłania szczegółowej prezentacji projektu