fbpx WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE GLEN 2019/20! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE GLEN 2019/20!

glenZastanawiasz się nad swoją rolą w zmienianiu świata? Działasz edukacyjnie albo aktywistycznie w obszarze edukacji globalnej, antydyskryminacyjnej, obywatelskiej lub o prawach człowieka?

Zapraszamy do kolejnej edycji programu GLEN. W tym roku oferujemy miejsca dla 7 uczestników/czek z Polski. Na zgłoszenia czekamy do 9 stycznia 2019 roku do godziny 13.00. Program jest bezpłatny.

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób, które mają już przynajmniej podstawowe doświadczenie w działalności społecznej i są zainteresowane kwestiami globalnymi,  antydyskryminacyjnymi i pokrewnymi. Program trwa ok. rok i składa się z międzynarodowych szkoleń, 3-miesięcznych staży w krajach globalnego Południa, seminarium RENew oraz działalności edukacyjnej po powrocie. Podczas szkoleń dyskutowane są zagadnienia edukacji globalnej, strukturalnego rasizmu, relacji władzy oraz odpowiedzialnej i etycznej komunikacji o kwestiach globalnych i społecznych.

Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki lub aktywisty/tki po powrocie do Polski, o rozwiniętej umiejętności krytycznego myślenia oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami staży. W 2019 roku oferujemy staże w organizacjach w Ghanie, Kenii, Ugandzie, Nepalu, Indiach i Gambii.

Na każdy ze staży jadą dwie osoby (jedna z Polski oraz jedna z innego kraju europejskiego). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH co najmniej do czerwca 2020. Staż jest tylko jednym z elementów przygotowawczych do działalności edukacyjno-aktywistycznej po powrocie.

Pamiętaj!

• GLEN to nie wycieczka ani projekt z zakresu pomocy rozwojowej. To program edukacyjny.

• Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach i szkoleniach jest obowiązkowe.

• Najważniejszym elementem programu jest twoja aktywność po powrocie. Pamiętaj o tym składając aplikację.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin