fbpx 12. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

12. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios

Baner Kultury DostępnejJuż 3 stycznia stratuje kolejna edycja Kultury Dostępnej w Kinach. Widzowie sieci Helios poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach dwunastej edycji projektu. W repertuarze znalazły się między innymi: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Eter” oraz tytuły, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, w tym „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

Styczniowe seanse przeniosą Widzów w wojenny klimat pierwszej połowy XX wieku. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” przybliży losy polskich lotników, walczących o Anglię w czasie II Wojny Światowej, a „Kamerdyner” z Januszem Gajosem i Sebastianem Fabijańskim – pokaże poruszającą historię splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców. Wzruszający dramat „53 wojny” opowie natomiast o korespondencie wojennym i jego żonie, która traci nadzieje, że go jeszcze zobaczy... W styczniu nie zabraknie też znanej z poprzedniej edycji „Zimnej wojny”. Dla rozluźnienia warto się będzie wybrać na bardzo pozytywną komedię „Juliusz” z Wojciechem Mecwaldowskim w roli tytułowej.

W lutym na ekrany kin Helios powróci hit poprzednich edycji - „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz niezwykły, animowany film dokumentalny „Jeszcze dzień życia”, opowiadający o wyprawie do pogrążonej w chaosie Angoli, Ryszarda Kapuścińskiego. Natomiast Janusz Kondratiuk rozbawi i wzruszy Widzów pełną ironicznego humoru, przewrotną komedią, „Jak pies z kotem”. Z okazji Dnia Kobiet, koniecznie trzeba będzie zobaczyć „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego - ten groteskowy film opowiadający o powrocie dorosłego mężczyzny do czasów dzieciństwa z pewnością poruszy każdego kinomana.

W marcu odbędzie się pokaz filmu „303. Bitwa o Anglię”. Warto sprawdzić, jak została przedstawiona historia Dywizjonu 303 w ujęciu Davida Blaira, często porównywana z filmem Denisa Delicia. Na koniec miesiąca, 28 marca zaprezentowana zostanie także komedia romantyczna - „Serce nie sługa”, film o poszukiwaniu miłości ze świetną grą aktorską Magdaleny Różyczki, Romy Gąsiorowskiej i będącego aktualnie na (nie tylko aktorskim!) topie - Pawła Domagały.

„Eter” to najnowszy film Krzysztofa Zanussiego, opowiadający historię  lekarza, który w austriacko-węgierskiej twierdzy odważnie eksperymentuje z eterem. Jaką cenę będzie musiał zapłacić za powodzenie w badaniach? Tego Widzowie dowiedzą się już 4 kwietnia. Również w kwietniu zaprezentowany zostanie poruszający „Atak paniki”, a także powrócimy do świątecznych wspomnień w kontynuacji hitu z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych -  „Planecie Singli 2”.

REPERTUAR 12. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

3 stycznia                Kamerdyner

10 stycznia               Juliusz

17 stycznia               53 wojny

24 stycznia               Zimna wojna

31 stycznia               Dywizjon 303

7 lutego                   Twarz

21 lutego                 Jeszcze dzień życia

28 lutego                 Jak pies z kotem

7 marca                   7 uczuć

14 marca                 303. Bitwa o Anglię

21 marca                 Twój Vincent

28 marca                 Serce nie sługa

4 kwietnia                Eter

11 kwietnia              Atak paniki

18 kwietnia              Planeta singli 2

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar 12. edycji cyklu w kinach Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

piątek, 21 grudnia 2018 roku, 11:23