fbpx BURNS NIGHT, czyli szkocka impreza taneczna | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

BURNS NIGHT, czyli szkocka impreza taneczna

burnsACK Alternator zaprasza na szkocką imprezę taneczną z okazji urodzin Roberta Burns’a. Rabbie Burns, jak pieszczotliwie nazywają go niektórzy, urodził się 25 stycznia 1759 w rolniczej rodzinie w Alloway, ale szybko zaczął pisać wiersze (jak mówią złośliwi - żeby zaimponować dziewczynom). Szło mu bardzo dobrze i został uznany za najsławniejszego poetę, jakiego wydała Szkocja.

Krótko po jego śmierci, przyjaciele Roberta zaczęli zbierać się w rocznicę jego urodzin, żeby uczcić poetę i tak też dzieje się do dziś, każdego 25 stycznia. Cała Szkocja fetuje wtedy Burns Night, do czego zapraszamy też Was ;)

W PROGRAMIE:
⭐ ceilidh - wspólne szkockie tańce
⭐ pokaz tańca - Trebraruna
⭐ konkurs z nagrodami
⭐ "Oda do haggisa"
⭐ wspólne odśpiewanie "Auld Lang Syne"

Nie znasz się na tańcu szkockim i irlandzkim, ani na tańcu w ogóle? Nie ma czego się bać - wszystkich układów będziemy uczyć na bieżąco :) Prowadzenie Krzysztof Piotrowski tancerz.

Wstęp - 10 zł (piwo w cenie biletu)

Wszelkie tartany i kraty mile widziane!

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/308759156410719/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin