fbpx Spotkanie z pomorskimi twórcami na Uniwersytecie Gdańskim | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Spotkanie z pomorskimi twórcami na Uniwersytecie Gdańskim

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie promocyjne książki pt. Pośród nas II. Twórcy pomorscy i gdańscy. Rozmowy niedokończone, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego i jest efektem spotkań ze środowiskiem pomorskich twórców, osób zajmujących się szeroko rozumianą kulturą.

Czas: 11 stycznia (piątek), godz.17.00

Miejsce: Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 53.

Publikacja „Pośród nas II. Twórcy pomorscy i gdańscy. Rozmowy niedokończone” to drugi tom szerszego publikacyjnego przedsięwzięcia, które jest efektem cyklu spotkań organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim pt. „Pośród nas”. Organizatorami spotkań i redaktorami tomu są Grażyna i Feliks Tomaszewscy oraz Mirosława i Stanisław Modrzewscy. Spotkania, które będą kontynuowane, mają charakter otwarty i są skierowane nie tylko do środowiska akademickiego, ale także pozaakademickiego, a w zamyśle organizatorów są także próbą integracji osób zainteresowanych kulturą, bez względu na status naukowy, miejsce pracy czy zamieszkania.

Serię rozpoczęła opublikowana przez Wydawnictwo UG w 2016 roku książka „Pośród nas. Twórcy pomorscy i gdańscy. Rozmowy niedokończone”, powstała w rezultacie spotkań (według kolejności czasowej) z: Zofią Sumczyńską i Andrzejem Grzybem, Arturem Nowaczewskim, Pawłem Huelle, Stanisławem Modrzewskim, Krystyną Lars i Stefanem Chwinem, Andrzejem Lipniewskim, Olgą Kubińską, Davidem Malcolmem. „Pośród nas II…” obejmuje spotkania (według ich kolejności) z: Tadeuszem Dąbrowskim, Andrzejem Kasperkiem, Kazimierzem Nowosielskim, Jerzym Limonem, Teresą Ferenc i Zbigniewem Jankowskim, Aleksandrem Jurewiczem i Adamem Kamińskim. W 2019 roku planowany jest trzeci tom, „Pośród nas III”, jako wynik spotkań (według ich kolejności) z: Władysławem Zawistowskim, Barbarą Piórkowską, Markiem Szalszą, Ryszardem Horodeckim, Wojciechem Borosem, Izabelą Filipiak i Andrzejem Facem.

Seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Promocja tomu „Pośród nas II. Twórcy pomorscy i gdańscy. Rozmowy niedokończone” pozwoli raz jeszcze spotkać się i porozmawiać z głównymi twórcami tej książki: Tadeuszem Dąbrowskim, Andrzejem Kasperkiem, Kazimierzem Nowosielskim, Jerzym Limonem, Teresą Ferenc i Zbigniewem, Jankowskim, Aleksandrem Jurewiczem, Adamem Kamińskim

Więcej informacji na stronie: http://www.bg.ug.edu.pl/strona-glowna-seo/777-promocja-ksiazki-posrod-nas-ii-tworcy-pomorscy-i-gdanscy-rozmowy-niedokonczone-biblioteka-glowna-ug

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin