fbpx Filmowe premiery | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Filmowe premiery

Kadr z filmu Maria królowa SzkotówW kinie Helios w Galerii Metropolia na widzów czekają dziś trzy premiery. Dla fanów polskiej komedii atrakcją będzie ‘Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3’. Dużo polityki i kobiecej rywalizacji przybranej w historyczny kostium można się spodziewać w ‘Marii, królowej Szkotów’. Natomiast miłośnicy uroczych piesków mogą wybrać się na ‘O psie, który wrócił do domu’.

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Maria, królowa Szkotów

„Maria, królowa Szkotów” to zapis trudnego życia charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat stała się królową Francji, w wieku 18 owdowiała, czując silną presję otoczenia, by ponownie wyjść za mąż. Zamiast tego Maria powraca do swej ojczystej Szkocji, by osiąść na tamtejszym, należnym jej, jak twierdzi, tronie. Tymczasem na tronie Anglii i Szkocji zasiada Elżbieta I. Młoda królowa przygląda się „siostrze” z lękiem i fascynacją. Rywalki we władzy i miłości, osamotnione kobiety w męskim świecie, muszą zdecydować, jaką strategię podejmą w grze toczącej się wokół małżeństwa i niezależności. Maria, zdecydowana być kimś więcej niż marionetka, utrzymuje, że angielski tron należy się jej, co zagraża suwerenności Elżbiety. Rebelia, zdrada, konspiracja zachwieją oboma tronami, zmieniając na zawsze kurs historii.

O psie, który wrócił do domu

Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Jego książki okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!

piątek, 25 stycznia 2019 roku, 15:45