fbpx Posłuchajmy o Instytucie Konfucjusza | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Posłuchajmy o Instytucie Konfucjusza

Zajęcia dla dzieci z chińskiej kaligrafiiW kolejnej audycji z cyklu UG Przedstawia w Radiu UG MORS przedstawiamy Instytut Konfucjusza. Dr Wojciech Bizon, dyrektor Instytutu ze strony polskiej, Monika Paliszewska – Mojsiuk, szef biura Instytutu oraz Natalia Lubińska, koordynator ds. promocji opowiedzą o celach, zadaniach i działalności organizacji, która jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowego Biura Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego (w skrócie Hanban). Emisja audycji w piątki 15 i 22 marca o godzinie 10 i w soboty 16 i 23 marca o godzinie 12.00.

Instytut Konfucjusza zlokalizowany jest w starym rektoracie przy ul. Bażyńskiego 1. Oferuje m.in. kursy i egzaminy certyfikujące z języka chińskiego, warsztaty dotyczące Chin dla dzieci i kursy sztuk walk. Większość zajęć prowadzona jest przez chińskich nauczycieli. Studenci i doktoranci mogą także za pośrednictwem Instytutu ubiegać się o stypendia i wyjazdy na studia do Chin.

czwartek, 14 marca 2019 roku, 15:19