fbpx Juwenalia Gdańskie 2019 - znamy terminy i pierwszych wykonawców! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Juwenalia Gdańskie 2019 - znamy terminy i pierwszych wykonawców!

juwenalia 2019Tegoroczny sezon gdańskich imprez plenerowych rozpoczną Juwenalia Gdańskie. 11 maja między innymi na terenach stoczniowych odbędzie się wydarzenie dla blisko 30 000 osób. Na 7 scenach wystąpi ponad 20 artystów reprezentujących wiele gatunków muzycznych.

Po udanej zeszłorocznej edycji, idziemy za ciosem, ale jednocześnie zmieniamy się na lepsze. Wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Akademia Muzyczna / Akademia Sztuk Pięknych / Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu / Gdański Uniwersytet Medyczny / Politechnika Gdańska / Uniwersytet Gdański postanowiły znów wspólnie zrealizować studenckie święto przy wsparciu Miasta Gdańska oraz z udziałem Fundacji Gdańskiej zaprosić do zabawy.

„Cieszę się, że w Gdańsku potrafimy łączyć potencjały i wspólnie tworzyć wydarzenie, na którym wszyscy studenci gdańskich uczelni i mieszkańcy będą mogli pokazać jedność i otwartość miasta” – mówi Prezydent Miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Już dziś poznajemy pierwszą piątkę artystów, jednak wiemy, że lista jest o wiele dłuższa.

• Bass Astral x Igo – jedni z najbardziej pożądanych twórców muzyki elektronicznej na festiwalach,
  • Krzysztof Zalewski – nominowany do pięciu, zdobywca trzech Fryderyków 2019,
  • Lady Pank – kultowy zespół, którego publiczność na koncertach potrafi zaśpiewać każdy utwór,
  • Nocny Kochanek – wykorzystując humor bazujący często na pastiszu i grach językowych dołączyli do czołówki polskiej subkultury metalowej,
  • Tede – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, którego teksty weszły na stałe w kanon hip-hopowego nurtu.

Dobór artystów występujących na scenie głównej jest niezwykle zróżnicowany, co pozwala odpowiedzieć na potrzeby nie tylko studentów, ale wszystkich mieszkańców miasta oraz gości! Każdy bowiem znajdzie coś dla siebie.

11 maja Gdańsk będzie studencką stolicą Polski!

Więcej informacji http://www.juwenaliagdanskie.pl/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin