fbpx Uniwersytet Gdański w sieci Santander Universidades | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet Gdański w sieci Santander Universidades

santanderWspółpraca w zakresie rozwoju nowych technologii, wspierania kultury przedsiębiorczości, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, wsparcia merytorycznego dla społeczności Uczelni oraz organizacji staży dla studentów w banku – to główne obszary wspólnych działań Uniwersytetu Gdańskiego i Santander Bank Polska S.A. w ramach podpisanej umowy o współpracy.

Umowa o współpracy w ramach projektu Santander Universidades pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Santander Bank Polska S.A. została podpisana 25 marca 2019 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego umowę podpisał JM Rektor UG prof. Jerzy Piotr Gwizdała, natomiast ze strony Santander Bank Polska S.A. – dyrektor Santander Universidades w Polsce Wojciech Leśniewski.

Jest to kolejne porozumienie o współpracy, jakie Uniwersytet Gdański zawiera z instytucjami publicznymi i prywatnymi w celu wzmacniania wspólnych naukowo-dydaktycznych i organizacyjnych obszarów działań, wpisując się w strategię bliższej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Współpracujemy z Santander Bank Polska S.A.w ramach podpisanej wcześniej umowy, ale teraz podpisaliśmy umowę ramową, która tę współpracę poszerza w wielu obszarach. Będziemy mogli między innymi realizować wspólne badania naukowe, chcemy rozwijać współpracę w zakresie dydaktyki, a nasi studenci będą mogli odbywać praktyki i staże w Santander Bank Polska. Mam nadzieję, że w ramach umowy łatwiej będzie także upowszechniać wiedzę ekonomiczną z zakresu bankowości, bo jest to bardzo potrzebne– podsumował prof. Jerzy Piotr Gwizdała Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

– Cieszymy się że tak uznana uczelnia jaką jest Uniwersytet Gdański dołączyła do sieci Santander Universidades. Dzięki zawartej umowie studenci, pracownicy akademiccy oraz organizacje studenckie będą mogły korzystać ze wsparcia jakie oferujemy. Najważniejsze z nich to: Międzynarodowe Stypendia Santander (np. Yale, Georgetown, UCLA), wsparcie organizacji studenckich w realizacji najlepszych inicjatyw i projektów ,a także zdobywanie doświadczenia zawodowego w czasie staży i praktyk w Santander Bank Polska – powiedziałdyrektor Santander Universidades w Polsce Wojciech Leśniewski.

Santander Universidades to jedna z kluczowych inicjatyw społecznych Grupy Santander, która od ponad 20 lat realizuje inciatywy wspierające szkolnictwo wyższe na świecie. W Polsce program funkcjonuje od 2011 r. i zrzesza 58 uczelni w całym kraju.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin