fbpx Międzynarodowy Konkurs Wyraźnego Czytania PEGAS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Międzynarodowy Konkurs Wyraźnego Czytania PEGAS

konkurs czytania 201923 marca 2019 roku miała miejsce III edycja Konkursu Wyraźnego Czytania "PEGAS" w Kaliningradzie. Wśród laureatów znalazły sie studentki Uniwersytetu Gdańskiego Filologii Rosyjskiej z drugiego i trzeciego roku Dominika C.(II miejsce w kategorii Dramat), Karolina E. (III miejsce w kategorii Proza), Aleksandra B. (II miejsce w kategorii Proza)

Festiwal otworzył zeszłoroczny zwycięzca Judith Mwenda (studentka KGTU) wierszem „Babcia” Mariny Cwietajewej, który czytała z niesamowitą ekspresją i kunsztem.

W festiwalu uczestniczyli uczniowie szkół z Kaliningradu oraz studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu KGTU w Kaliningradzie, w tym także zagraniczni studenci KGTU, którzy przybyli z Konga, Ghany i Zambii i wykazali się doskonałą znajomością języka rosyjskiego.   Festiwal składał się z trzech etapów: czytania dzieł poetyckich, prozy, dramatu.

Organizatorzy Festiwalu Czytania Artystycznego "Pegas":

Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego

Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny

Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku, Szkoła nr 25 w Kaliningradzie

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Gdańsku

Centrum Kultury Rosyjskiej w Gdańsku

PCC Intermodal

konkurs czytania-2konkurs czytania-3konkurs czytania-4konkurs czytania-5konkurs czytania-6konkurs czytania-7konkurs czytania-8
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin