fbpx Wywiad z laureatami Mediasterów w Radiu MORS UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wywiad z laureatami Mediasterów w Radiu MORS UG

mediastery 2019Kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o mediach został rozstrzygnięty. Na Uniwersytecie Gdańskim wręczono nagrody, a na gali pojawili się wszyscy laureaci oraz ich promotorzy.

Konkurs Medi@stery jest organizowany przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku odbyła się jego V edycja. Gala finałowa miała miejsce 27 marca w Sali Teatralnej wydziału Neofilologii. Została poprowadzona przez redaktora Piotra Świąca. Uświetnił ją występ chóru akademickiego. Na gali pojawiły się zwyciężczynie z roku 2018 i 2017, Joanna Grzechnik i Anna Gronau. Przeczytały fragmenty swoich wydanych już prac. Główną nagrodę konkursu stanowi właśnie wydanie zwycięskiej pracy magisterskiej. W tym roku otrzymał ją pan Norbert Rędzia za pracę „Kreowanie marki na YouTube na przykładzie działalności grupy filmowej Darwin”. Drugie miejsce przypadło pani Karolinie Kawce z pracą „Prawa zwierząt na portalu kampaniespoleczne.pl”. Pani Katarzyna Piórecka, która napisała pracę na temat „Fandom marki medialnej. Studium przypadku środowiska miłośników serialu „Gra o tron””, otrzymała trzecie miejsce. Konkurs ma na celu ułatwienie młodym ludziom wejście w świat mediów i jest organizowany by promować ich prace. Jego patronem jest prezydent Gdańska. Po uroczystej gali laureaci udali się razem z członkiem Kapituły Konkursu, profesor Alicją Jaskiernią, do studia Radia MORS. Tam opowiedzieli naszej reporterce, Emilii Niedbale, o odczuciach, które towarzyszyły im podczas pisania prac, ich treści oraz charakterze konkursu. Zdradzili również, iż można pisać o czymś, co łączy się z własnymi zainteresowaniami. Całości rozmowy możecie posłuchać w audycji Gość Radia MORS już dziś (1 kwietnia) o godz. 10:00. Powtórka we wtorek o 12:00.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin